Trwa świetna passa i prasa naszego Teatru. Świadczą o tym zaproszenia na festiwale i ukazujące się artykuły w prasie ogólnopolskiej, z entuzjazmem relacjonujące i recenzujące spektakle czy wydarzenia edukacyjne w repertuarze „Szaniawskiego”.

Najlepszym dowodem na to jest obszerny artykuł uznanej teatrolożki i dziennikarki kulturalnej Jolanty Kowalskiej pt. „PORTRET PODWÓJNY”, który ukazał się w marcowym wydaniu miesięcznika „DIALOGhttp://dialog-pismo.pl/w-numerach/portret-podwojny .

Autorka podsumowuje ostatnich 20 lat z życia Teatru. Pisze o wpływie, jaki scena miała na wizerunek Regionu i samo Miasto.

Przypomina najważniejsze spektakle i wybitnych reżyserów, którzy przez te lata „przewinęli” się przez Dramatyczny.

Dziękując za moc pięknych słów, doceniających działania podejmowane przez cały Zespół Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu na przestrzeni lat, zachęcamy wszystkich Widzów i Przyjaciół Teatru do lektury artykułu (który można znaleźć również w serwisie e-teatr.pl

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/256320.html).

To ważny materiał w temacie historii Teatru, szczególnie w kontekście zbliżającego się jubileuszowego 55. sezonu artystycznego.

To oczywiście nie jedyny artykuł na temat działalności „Szaniawskiego”, który w ostatnim czasie ukazał się w ogólnopolskiej prasie. Cieszymy się, że recenzenci licznie odwiedzają nasze Miasto. Entuzjastyczne recenzje „Lorda Jima…” i „Sienkiewicza Superstar…” autorstwa Michała Centkowskiego można przeczytać na łamach „Newsweek Polska”. Wiele miłych dla nas słów o wałbrzyskich spektaklach napisali również: Witold Mrozek (o „Sienkiewiczu…”) w „Gazecie Wyborczej”, Adam Karol Drozdowski (o „Łaumie…”) w serwisie e-teatr.pl, czy Piotr Morawski (o „Sienkiewiczu…”) w „Dwutygodniku”.

Komentarze widzów:

  • Witam Wspaniały Zespół na czele z panią Dyrektor! Przeczytałem ww. artykuł. Jestem pod wrażeniem, i że to już 20 lat TDSz! Ja pamiętam od niedawna, bo od genialnego spektaklu pt. ” Opętani” wg Gombrowicza i reż. znakomitego Krzysztofa Garbaczewskiego! Budynek teatru był jeszcze przed remontem, ale za to jakie tam były spektakle! Tęsknie bardzo za tamtym „Szaniawskim”, za dyrekcją artystyczną pana Sebastiana Majewskiego, i ówczesną atmosferą! Za panią Agnieszką Kwietniewską szczególnie! I tych wspaniałych aktorek co się rozjechały po Polsce! Widuję „Je” na Scenach ciekawych Teatrów w Polsce, i jest mi miło, że grają, że się rozwijają artystycznie, i nadal są „Piękne”! Wierzę, że we Wro zła passa się odwróci i będzie jak za dawnych, świetnych czasów dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego! Życzę Wam samych sukcesów, artystycznych i finansowych na kolejne 20 lat! Z serdecznością i sympatią dla Was! ZDzJ