koncepcja i reżyseria: Rafał Urbacki
choreografia i wykonanie: Kaya Kołodziejczyk
realizacja filmu, zdjęcia, montaż: Anu Czerwiński
światło, asystent kamery: Ewa Włoszczuk
reżyseria światła: Marek Kutnik
współpraca naukowa: Marta Konarzewska, Irena i Roman Gatysowie
w filmie występują: Barbara Ropka, była pracownica Fabryki Porcelany „Bogucice” i Irmgard Jaworska, była pracownica KWK „Katowice”
tancerki w filmie: Natalia Handzlik, Katarzyna Koziorz
producent wykonawczy: Marlena Hermanowicz
asystent produkcji: Radosław Lis
asystent planu: Marceli Michalik
obecna w procesie: Sonia Egner
współpraca: DR Silesia, Fundacja Giesche, MDK „Bogucice-Zawodzie”
Prezentacje spektakli w ramach projektu Kształt rzeczy daje różne cienie realizowane są we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2016.
Kształt Rzeczy. O węglu i porcelanie autorstwa Rafała Urbackiego i Anu Czerwińskiego to przedsięwzięcie z pogranicza filmu, tańca współczesnego, scenografii, pracy naukowej i działań społecznych, kreujące opowieść o pracy kobiet na Śląsku. Projekt Urbackiego i Czerwińskiego ukazuje mechanizm funkcjonowania pamięci pracy, stanowi unikatową opowieść o dziejach regionu ukazaną za pomocą nowej formy – choreodokumentu. Kształt Rzeczy to kontynuacja ich aktywności artystycznej skupionej wokół Śląska. Autorzy kreują wizję myślenia o mitologii postindustrialnej przestrzeni z perspektywy znaczącego wkładu kobiet w rozwój regionu. Silesia poprzez swoją wielowymiarowość po raz kolejny staje się fascynującym miejscem do snucia wciąż nowych historii zakorzenionych w biografiach mieszkańców.
Projekt Centrum Scenografii Polskiej Oddziału Muzeum Śląskiego zrealizowany w ramach 3. edycji Festiwalu Nowej Scenografii 2015 – cykl Mitologie Industrialnej Przestrzeni przy wsparciu UE w ramach projektu SharedSpace (PQ).
Projekt „Kształt rzeczy daje różne cienie” realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Scena dla tańca 2016”.