Jest powód do dumy!  Nasi twórcy w rankingu miesięcznika Teatr. „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2014/2015″.
Aż dwóch krytyków – Jacek Sieradzki i Kalina Zalewska – wytypowało RAFAŁA KOSOWSKIEGO jako najlepszego aktora za rolę w przedstawieniu „Good Night Cowboy”. Michał Centkowski za najlepszą adaptację teatralną  uznał „Balladynę. Kwiaty ciebie nie obronią” autorstwa Doroty Kowalkowskiej i Wojtka Farugi.
Jacek Sieradzki muzykę do tego spektaklu, autorstwa Joanny  Halszki Sokołowskiej, ocenił jako najlepszą w sezonie.
Kalina Zalewska uznała „Męczenników” Mariusa von Mayenburga za najlepszą nową sztukę, a grającego we współprodukowanej przez nasz Teatr i Teatr Współczesny w Szczecinie realizacji tego dramatu Konrada Betę za najlepszego debiutanta.
Aktora docenił również Zbigniew Majchrowski.  Wszystkim wymienionym w rankingu szczerze gratulujemy!

Komentarze widzów:

  • Ja też dołączam się do gratulacji, a szczególnie dla Pana Rafała Kosowskiego za genialną, znakomitą rolę w „Good Night Cowboy”! W czasie powrotu do Wrocławia ciągle zastanawiałem się, co to za nowa, wspaniała i piękna aktorka gra w tej roli? Gratuluję charakteryzatorom! I całemu zespołowi za wybitne, moim zdaniem, osiągnięcia w minionym sezonie! I przede wszystkim Kowbojowi, panu Julianowi Świerzewskiemu! Dziękuję Panu za tę rolę! Widzom gorąco polecam! Koniecznie trzeba zobaczyć! Zatem do Wałbrzycha, do Teatru im. Jerzego Szaniawskiego, a nie na 68 kilometr szlaku kolejowego z Breslau do Waldenburga! Do miłego na spektaklu! ZDzJ