W piątek 27 czerwca, o godz. 17.00, na Scenie Kameralnej zapraszamy na czytanie scenariusza spektaklu GOLGOTA PICNIC w reż. Rodriga Garcii, który 20 czerwca miał zostać zaprezentowany publiczności Malta Festiwal Poznań, ale NIE został.

Uznawane za wybitne i intelektualnie prowokujące przedstawienie zostało odwołane po ostrzeżeniach policji, która zadeklarowała, że wobec mobilizacji prawicowych bojówek nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa widzom i artystom.

Chcemy usłyszeć słowa, którym nie pozwolono zabrzmieć. Chcemy posłuchać zdań, które nie padły. Przekonani, że wolność wyrażania poglądów i wolność dostępu do dóbr kultury są wartościami fundamentalnymi, włączymy się w akcję „PIKNIK GOLGOTA – Zrób to sam!”.

Jeśli jesteś przeciwko cenzurze, przyjdź do Teatru.

Więcej o akcji: http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/185228.html

Komentarze widzów:

 • za darmo?

 • A czy są jakieś bilety, rezerwacja, na jakiej zasadzie jest wejście?

 • Wstęp jest wolny. W czytance mogą wziąć udział wszyscy przybyli widzowie. Zapraszamy!

 • Protestuję przeciw akcji czytania scenariusza Golgota Picnic które zaplanowane jest w dniu dzisiejszym w wałbrzyskim teatrze. Akcja ta ma wyraźny charakter prowokacji wobec wierzącej części społeczeństwa. Piszę to jako człowiek zaangażowany w działalność antykomunistyczną, a więc walczący również z cenzurą. Ale wiem również że wolność nie znaczy: prawo do bezczeszczenia wartości na których wyrosła Polska, dzięki którym obchodzimy w tym roku 25 wolności.
  Zdecydowanie domagam się wycofania wałbrzyskiego teatru z tej akcji.
  Jerzy Langer
  członek Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”
  działacz opozycji demokratycznej w PRL
  więzień polityczny w PRL

 • Nie dajmy sie kosciolowi to tylko sztuka. Niech nas bedzie jak najwiecej

 • żenująca czytanka, jedno wielkie pośmiewisko z tego całego lewicowego teatru

 • 25 lat wolnosci ! Mozna byloby zrobic dobra sztuke na ten temat. Walbrzyski teatr lewicowy.

 • gosiu – zacznij chodzić do Teatru, taka sztuka już od roku jest do obejrzenia, nosi tytuł W SAMO POŁUDNIE i właśnie dostała się do finału Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.