Do grona spektakli z naszego repertuaru zakwalifikowanych do I etapu 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, czyli: O DOBRU, KRÓLOWA ŚNIEGU, #dziady, BETELEJEM POLSKIE dołączyły DOBRE WIADOMOŚCI w reż. Piotra Głowackiego oraz BOHATERKI w reż. Eweliny Marciniak. Tym samym wałbrzyski Teatr w Konkursie reprezentuje już sześć przedstawień.

Komentarze widzów:

  • Gratulację dla Teatru z I Ligii, a przede wszystkim mojemu ulubionemu twórcy Panu Sebastianowi Majewskiemu za te wszystkie pomysły i programy w czasie pracy u Was (wrocławianin!), bo pewnie sztuki nie zostałyby napisane i wystawione. Szkoda, że tzw znawcy teatru, krytycy i … nie docenili wspaniałego dramatopisarza, reżysera, kreatora, kuratora i animatora kultury!Chciałbym też, jako sympatyk i widz Waszego (naszego)Teatru, aby spektakle nie znikały z repertuaru (prośba do Pani Dyrektor!). Wielu nie zobaczyłem m.in. Gwiazdy Śmierci, Łyska z Pokłady Idy, Gniewu i przede wszystkim Polaka i Diamentów! Myślę, że nie wypada w ten sposób traktować widzów (teatromanów). Teatr w Wałbrzychu to Nasz teatr, nie tylko wałbrzyszan, i przyjeżdżają tu ludzie z Wrocławia i całej Polski. Uszanujcie nas Szanowni Dyrektorzy. Ps. ostatni bus do Wrocławia odjeżdża o godz.20:30 w niedziele, a w święta tylko pociąg do Warszawy o godz.20:45 z dworca Wałbrzych Miasto. Serdecznie pozdrawiam.

  • Oczywiście jeszcze znakomitego dramaturga, (zapomniałem dodać) w znakomitych i mądrych przedstawieniach w reż. Jana Klaty, m.in. Sprawa Dantona, Ziemia Obiecana.