PREMIERA:
Odcinek 3
premiera 17 stycznia 2014r.
w Domu Technika NOT
ul. Szmidta 4
Odcinek 2
premiera 7 września 2013r.
w Foyer teatru
Odcinek 1
premiera 28 czerwca 2013r.
w restauracji MALIBU
Spektakl trwa 60 minut
bez przerwy
DOM AKTORA. POCZĄTEK – mix odcinków 1, 2 i 3
wałbrzyski serial kabaretowy
tekst i reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta
Obsada:
Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Davina Reeves [g], Irena Wójcik, Ewelina Żak, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek [g], Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn
„Początek” to trzy odcinki wałbrzyskiego serialu, podróż do trzech nieodgadnionych miejsc na mapie miasta. Jeśli myślisz, że wiesz, co robią wałbrzyscy aktorzy po pracy, jesteś w błędzie. Jeśli wydaje Ci się, że Galeria Victoria to handlowa arkadia, to znaczy, że nigdy nie byłeś na zapleczu. Jeśli sądzisz, że w legendarnym Hotelu Sudety hula dziś tylko wiatr, to znaczy, że nie odważyłeś się wejść do wnętrza kolosa.
Michał Walczak, autor nagrodzonego „Wdechą 2013” komediowego show „Pożar w burdelu” oraz ekipa nieustraszonych artystów proponują pełną humoru i dreszczyku wędrówkę po „trójkącie bermudzkim” Wałbrzycha. Absurdalny dowcip, luźna forma, inspirowane pomysłami aktorów piosenki układają się w niekończący się ciąg ekscesów, zagadek, dramatów i romansów.
Gdy nadchodzi późna pora,
Dom Aktora, Dom Aktora!
Współproducentem Kabaretu DOM AKTORA. POCZĄTEK mix odcinków 1-3
jest CERSANIT III S.A. Mecenas Teatru
Odcinek 3 TAJEMNICA HOTELU SUDETY
tekst i reżyseria: Michał Walczak
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta
Obsada:
Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Irena Wójcik, Ewelina Żak, Mirosława Żak, Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek (gościnnie), Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn
Kolejna odsłona serialu kabaretowego, w którym Michał Walczak z „ekipą z Wałbrzycha” podejmuje zabawną i przejmującą wiwisekcję wałbrzyskiego życia teatralnego i miejskiego, splecionego z osobistymi doświadczeniami aktorów. Akcja przenosi się tym razem do legendarnego Hotelu „Sudety”, którego długie korytarze i opuszczone pokoje kryją wiele tajemnic. Trzeci odcinek DOMU AKTORA to powrót do dawnych dobrych czasów, gdy duma Wałbrzycha gościła cinkciarzy, gangsterów, polityków i gwiazdy estrady. Podróż do wnętrza kolosa. Czy ten przywita nowych gości przyjaźnie? Co im zaśpiewa i kto zdąży na ostatni Guliwer?
Odcinek 2. ZBRODNIA W GALERII VICTORIA
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak & zespół
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta
Obsada:
Rafał Kosowski, Rozalia Mierzicka, Filip Perkowski, Tomasz Pisarek [g], Davina Reeves [g], Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn, Ewelina Żak, Mirosława Żak.
Wałbrzyski serial kabaretowy – premiera 2. odcinka kabaretowego serialu Michała Walczaka, opowiadającego o życiu aktorów po pracy. Absurdalny dowcip, luźna forma, inspirowane pomysłami aktorów piosenki układają się w kolejną odsłonę serialu spod znaku: ekscesy, dramaty, zagadki, romanse. Pierwszy odcinek pt. „OSTATNI GULIWER” zaprezentowany został w czerwcu.
Odcinek 1 OSTATNI GULIWER
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Michał Walczak & zespół
muzyka: Tomasz Gadzina
aranżacja przestrzeni i kostiumów: Katarzyna Szukszta
Obsada:
Karolina Krawiec, Rozalia Mierzicka, Irena Wójcik,Ewelina Żak, Mirosława Żak, Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn
Po dziesięciu latach od czasu prapremiery dramatu „Piaskownica” wyreżyserowanej przez Piotra Kruszczyńskiego, dramatopisarz powraca do Wałbrzycha. Autor kultowego w Warszawie komediowego show „Pożar w burdelu” tym razem zabiera wałbrzyską publiczność w podróż po … nawiedzonym domu aktora.
Bohaterami są artyści sceny wałbrzyskiej po pracy. Kolejna premiera, kolejny reżyser, kolejne przekroczenie. Wracają do domu aktora zmęczeni, ale szczęśliwi. Chcą się wyspać, lecz oto coś dziwnego błąka się nocami po korytarzach. Nie daje im zasnąć. Co to? Wypalenie? Kryzys? Może duch aktora-samobójcy? Czym się różni dom aktora od zwykłego domu?
Imprezy. Romanse. Ekscesy. Duchy.
Komentarze widzów:
Z powodu ochrony przed spamem Twój komentarz zostanie wyświetlony po akceptacji przez administratora strony.
Nieustająco uważam Dom Aktora za błyskotliwy i mądry kabaret teatralny na wysokim poziomie. Pięknie jest obserwować, jak powstaje i dojrzewa z każdym kolejnym spektaklem, jak dorabia się wiernych widzów, którzy mimo że znają fabułę, to i tak chcą uczestniczyć w kolejnych przedstawieniach, bo za każdym razem jest przecież inaczej. Największą wartością Domu Aktora jak dla mnie jest jego lokalność, by nie powiedzieć wprost – wałbrzyskość. Niezwykłe jest dla mnie – osoby z zewnątrz, która do Wałbrzycha przyjeżdża tylko do Szaniawskiego – że owa wałbrzyskość okazuje się barwna, ciekawa i fascynująca. Znam Wałbrzych z kilku współczesnych powieści, paru filmów fabularnych i tych nieszczęsnych doniesień prasowych, w których zawsze wspomina się o biedaszybach, nocnych skupach złomu i sklepach monopolowych. Ale tutaj jest coś ponad ten stereotyp, przez który gdzieś z odali odbiera się miasto: prowincjonalna melancholia, wspomnienie dawnej dumy i ckliwość urocza jak wspomniany gdzieś w tekście rododendron, o którym dopiero niedawno dowiedziałem się, że nie jest to w Wałbrzychu zwykły kwiat. Nie mówiąc już o nieco hermetycznych branżowych i bynajmniej niezłośliwych, choć ostrych żartach, znakomicie portretujących współczesny teatr w ogóle i jego celebrytów. To wszystko brawurowo wykonane, w luźnej atmosferze i bliskiej relacji z widzami, którzy – jak zawsze w Wałbrzychu – mogą czuć się nie tylko gośćmi teatru, ale także jego przyjaciółmi. Po trzech odcinkach Domu Aktora bardzo jestem ciekaw następnych! M. Kamiński, Jelenia Góra
Niestety nie bawiłam się dobrze, kiedy aktorzy siedzieli z boku, obserwowali publiczność i szeptali sobie coś na ucho. Atmosfera z pewnością fajna, ale nie dla mnie. Dla aktorów na pewno.