Bohaterki

PREMIERA:

8 marca 2013r.
na Scenie Kameralnej

Zobacz trailer spektaklu:

tekst: Michał Buszewicz
reżyseria: Ewelina Marciniak
scenografia – Marta Stoces / Julia Porańska
muzyka, projekcje – Tomasz Wierzchowski

Obsada:
Małgorzata Białek,
Małgorzata Łakomska [g],
Mirosława Żak,
Agnieszka Żulewska [g],
Filip Perkowski

 

o spektaklu:

Bohaterki to opowieść o trzech kobietach nie potrafiących sobie poradzić z samotnością, przebywających ciągle ze sobą, balansujących między wzajemnym uzależnieniem a zmęczeniem własnym towarzystwem. Odbijają się w nich postacie znanych „teatralnych trójek” – czechowowskie Trzy siostry, czy Prezydentki Schwaba, opowiadające nieustannie swoją porażkę. Na przeciwległym biegunie znajduje się czwarta, której wszystko się udaje – każdą porażkę przekuwa w sukces, a upokorzenie w siłę. Wątki wszystkich kobiet łączy mężczyzna pojawiający się znienacka w domu. Okazuje się jednak, że jego cel nie jest zbieżny z marzeniami kobiet. Wręcz przeciwnie – całkowicie je przekreśla. Wobec takiej sytuacji trzeba zachować się bohatersko. Spektakl jest próbą przyjrzenia się sytuacji kobiet zdeterminowanych silnym pragnieniem bliskości I postawionych wobec przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Postać niebezpiecznego mężczyzny znajdującego się w samym środku kobiecego domu pcha opowieść w rejony fabularnej opowieści z gatunku thrillera.

Komentarze widzów:

 • SUPER !!!! :) Polecam 

 • Bomba! Wstałem o 3.30, przejechałem prawie 600 km, byłem na premierze, zobaczyłem kolejne "dziecko" młodziutkiej reżyserki i znów dotarło do mnie, że mądrze zainwestowałem swój wolny czas podczas teatralnych peregrynacji. Dynamiczny, energetyczny spektakl! Duet Marciniak/Buszewicz robi karierę na polskiej scenie. Ja im kibicuję, czekam na kolejne produkcje sciskając kciuki za powodzenie ich kolejnych "potomków".
  Zachęcam gorąco i namawiam na podróże do innych teatrów w Polsce gdzie E.Marciniak z M. Buszewiczem robią furorę. Naprawdę warto!
  Cieszę się, że budynek teatru jest po remoncie. Tu jest fantastyczna atmosfera. No i  last but not the least,- aktorzy sceny wałbrzyskiej. grali na wysokim cis. Czuło się dyktakt reżysera, presję  by grać całym sobą. I to się opłaciło. Brawa , długie brawa,były zasłużoną admiracją dla kunsztu aktorów  i ich warsztatu. To cieszy, gdy aktor daje  z siebie wszystko, że pracuje na najwyższych obrotach. Tak powinno być wszędzie w życiu. Szkoda, że tylko w dobrym teatrze tak jest. Dlatego jeżdzę po polskich scenach i chłonę to co prawdziwe, szczere i pełne poświęcenia.  Znazlazłem to w Wałbrzychu.
  Dziekuję wszystkim – BOW teatru, bo foyer  i kawa są niepowtarzalne , aktorom – niesamowitym (Ewelina Marciniak Was wymęczyła, ale warto było!), reżyserce E.Marciniak i  M.Buszewiczowi za feministyczne cacko w sam raz na Dzień Kobiet, no i  wszystkim innym, którzy stworzyli klimat trudny do podrobienia. 

 • Dla mnie bomba!!!

 • A ja wróciłem do domku i dalej chłonę ten świetny spektakl. Bohaterki były nie do zdarcia. Dziewczyny! Dałyście czadu ale uważajcie na Flipa bo to diabeł! Filip, nie obrażaj się!
  Rewelacja aktorska, świetny tekst Michała Buszewicza i oko opatrzności Eweliny Marciniak. W kwietniu jadę na Jej spektakl do Koszalina, dziś Jej  "Zbrodnia" walczy w Katowicach. 3majcie kciuki a Wy, Wałbrzyszanie, cieszcie się ,że możecie oglądać "Bohaterki" u siebie. 
  A tak na marginesie, czemu tyle kup psich na ulicach?
  Pozdrawiam Caly Teatr. Zawsze do Was chętnie przyjeżdam.

 • bowdown! Bardzo udany spektakl!

 • Świetne Aktorstwo, świetna reżyseria – kapitalny tekst! Taki spektakl, po którym chce się jeszcze i jeszcze… Po Strzępce i Demirskim, którzy pozostawili w nas rozedrgane emocje i w tyle głowy nieustający ból rzeczywistości – BOHATERKI także rozbudziły niepokojące myśli. Uważajcie Panowie! – Za upokorzenie kobiety – nie kulka, a butlą syfonu w łeb! :) [oczywiście niechcący…] CIĄŻA – GENIALNA!!! P.S. Pozdrowienia dla przemiłej Ekipy z Kamiennej Góry, która do naszego Teatru – 9 marca, przedzierała się przez gęstą mgłę! Trzymajcie się Dziewczyny i zapraszamy do Wałbrzycha na inne spektakle :) Do miłego…

 • Genialny spektakl, nie zawiodłam się, znakomita gra aktorska, zwłaszcza zachwyciła mnie Mirosława Żak. Polecam:)

 • Ale jestem pod wrażeniem tej sztuki,byłam w sobotę a jeszcze mnie trzyma. Dziewczyny były rewelacyjne,pełny profesjonalizm. Dawno tak się nie uśmiałam. Obiecuję sobie że będę częściej zaglądała do teatru.

 • Spektakl całkiem całkiem, Mirka Żak genialna :-) ale plakaty to macie po prostu beznadziejne, za darmo wam je ktoś robi?

 • Byłam nastawiona bardzo pozytywnie, ale niestety trochę się zawiodłam… owszem, wszystko fajnie, tylko, że jak spektakl się skończył to czułam niedosyt, brak wyczerpania tematu.

Dodaj swój komentarz:
IMIĘ
E-MAIL

Z powodu ochrony przed spamem Twój komentarz zostanie wyświetlony po akceptacji przez administratora strony.