Dyrektorzy i zespół naszego Teatru podpisali się pod Listem ludzi teatru opublikowanym na portalu e-teatr http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/136030.html. Jeśli ktoś z widzów chce dołączyć swój podpis, prosimy o wysłanie maila na adres: poparcie_widzow@yahoo.pl

Komentarze widzów:

  • Przyłączając się do protestu przeciw bezrefleksyjnemu przeliczaniu tylko na pieniądze sfery społecznej i kulturalnej życia w Polsce, pomijając przy tym zyski społeczne, (które w końcu też da się przeliczyć na pieniądze, jeśli ktoś już ma na ich punkcie hopla), chcę przytoczyć cytat z Materiałów z III Międzynarodowego Zjazdu Tłumaczy Literatury Polskiej (Warszawa: Agencja Autorska, 1976, pp. 173-174).

    Wypowiada się Lucia Unesthal za Szwecji, Polska, rok 1975:
    „[Chciałabym] podziękować za to, że się w ogóle znalazłam na tym Zjeździe, Agencji Autorskiej, z czego bardzo się cieszę, dlatego, że była to dla mnie wspaniała okazja nadrobienia sobie zaległości siedmioletnich i skorzystałam z tego stuprocentowo. Ja nie jestem ani poetką, ani literatką i nie mogę się pochwalić tak wspaniałym dorobkiem literackim jak moi koledzy tutaj. Ale chciałam powiedzieć, że tak jak się karmi kulturą ludzi w Polsce, tak tego niestety nie można zauważyć w Szwecji. W Szwecji ludzie mają więcej klubów pornograficznych niż teatrów i oni niestety jeszcze muszą długo pracować nad sobą, żeby dojść do tego poziomu kulturalnego, jaki my mamy tutaj”.

Dodaj swój komentarz:
IMIĘ
E-MAIL

Z powodu ochrony przed spamem Twój komentarz zostanie wyświetlony po akceptacji przez administratora strony.