Wokół Teatru

W sezonie 2012/2013 Teatr Dramatyczny proponuje różne formy aktywności:

 

nowy projekt teatru dramatycznego w wałbrzychu

dawniej: dzięki bogu już czwartek
a w tym sezonie: odbierz swój prezent od...
czyli artystyczne niespodzianki przygotowane dla Wałbrzyszan przez zespół artystyczny Teatru Dramatycznego oraz naszych realizatorów
jedyna okazja na spotkanie i rozmowę poprzez wspólne dzielenie się sztuką

Zobacz więcej!

Kanapa Teatralna

Od maja 2008 r. w foyer naszego Teatru w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 18.00 odbywają się spotkania artystyczne pod nazwą Kanapa Teatralna. Ich formuła jest zmienna, ale generalnie ogniskuje się wokół sztuki i jej twórców. Bohaterami spotkań są poeci, muzycy, aktorzy, ludzie kultury.

czytaj dalej…

Gośćmi bywają twórcy lokalni, ale i też utytułowani i znani w szerokim świecie tacy choćby jak Andrzej Bartyński, Zofia Mirska, Kazimierz Burnat, Antoni Matuszkiewicz, Vera Kopecka czy Krzysztof Karwowski. Bohaterem Kanapy bywają też nie tylko ludzie, ale i pytania o codzienną kondycję człowieka i kultury, bowiem Kanapa totakże miejsce rozmów o roli artysty, kierunkach rozwoju miasta czy jakości życia. Tu każdy może wyrazić siebie, zaprezentować swoje poglądy, twórczość czy umiejętności. Różnorodność spotkań to wynik różnorodnych artystycznych zainteresowań twórczych tak bohaterów Kanap jak i jej widowni. Pomysłodawcą i prowadzącym jest Krzysztof Kobielec, poeta, członek wałbrzyskiego oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich.

Debaty

Cykl spotkań i rozmów na marginesie przedstawień Teatru Dramatycznego z sezonu 2011/2012 „Wolimy, wolimy”. Chcielibyśmy zachęcić Państwa do rozmowy nie tylko o przedstawieniach, ale – nade wszystko – o problemach, które poruszają.

czytaj dalej…

Spektakle swą treścią i formą wywołują – niekiedy - skrajne emocje, ale też mogą stanowić pretekst do rozważań o sztuce, świecie, historii, społeczeństwie… Mogą stanowić powód do rozmowy o wszystkim. Do dyskusji zapraszamy zarówno zwolenników przedstawień jak i ich zdeklarowanych przeciwników, zapraszamy tych, którzy spektakle widzieli i którzy oglądać ich nie zamierzają.

Debaty odbywać się będą:

zawsze w zaplanowany poniedziałek

zawsze o godzinie 19.30;

zawsze na Scenie Kameralnej.

zawsze wstęp wolny

Zapraszamy!

Cienie teatru

"Cienie Teatru" to nieformalna grupa miłośników teatru, wolontariuszy, których widzowie najczęściej spotykają w foyer lub szatni...


czytaj dalej…

Ważnym elementem ich aktywności jest redakcja własnego pisma o znamiennym tytule "nieregularnik TEATRALNY", wydawanego z okazji ważnych wydarzeń teatralnych, prowadzenie kroniki teatralnej, a także udział organizacyjno-pomocowy w rozmaitych projektach artystycznych naszej sceny.

Trzeci Teatr

Zajęcia grupy Trzeciego Teatru prowadzone są przez reżysera i pedagoga Grzegorza Stawiaka. Zespół pracuje w dwóch grupach: zaawansowanej i adeptów.

Wszystkie zajęcia odbywają się w siedzibie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu przy pl. Teatralnym 1

Do końca września 2012 roku Teatr prowadzi nabór młodych adeptów sztuki aktorskiej. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny z Działem Współpracy z Publicznością pod nr tel.: 74 664 96 95 lub e-mail: biuro@teatr.walbrzych.pl.

Miesięczna odpłatność za zajęcia wynosi 20 zł.

Próby Trzeciego Teatru odbywają się:

  • w poniedziałki, w godz. 16.00 – 19.00 – warsztaty dla adeptów | Scena Trzeciego Teatru – bunkier |
  • w poniedziałki, w godz. 19.00 – 22.00 - próby grupy zaawansowanej | Scena Trzeciego Teatru – bunkier |
  • we środy, w godz. 16.00 – 20.00 – próby grupy zaawansowanej | Scena Trzeciego Teatru – bunkier |

Ostatnio skomentowane:


    Fatal error: Call to undefined function bwp_get_recent_comments() in /home/users/teatr/public_html/wp-content/themes/teatr/niu-sidebar.php on line 142