PREMIERA NA WALENTYNKI

Wielcy inni

WIELCY INNI: JEZUS, GOMBROWICZ, OSIECKA
Stand-up MIROSŁAWY ŝAK
z cyklu STÓJ, BO STRZELAM! *
tekst: Jacek Kozłowski
aranĹźacja piosenek: LieBerKnapp Trio
w składzie: Wojciech Bergander (bass), Remigiusz Knapik (klawisze), Bartłomiej Libera (perkusja)

Trzy figury, trzy pomniki, trzy legendy zabierają głos. Tego wieczoru w kaĹźdym z bohaterów zobaczymy człowieka. W najgorszym sensie tego słowa. Wielcy Inni: pogrążeni w resentymentach, wulgarni, niesprawiedliwi, brutalni, małostkowi. Śmieszni. Wrzuceni w konwencję kabaretu, programowo niepowaĹźni, a zatem bezpieczni, mogą wreszcie przemówić najbardziej „własnym” głosem.
więcej…

Witold Gombrowicz: nieśmiały szowinista zabłyśnie w kiepskim stylu. Jezus Chrystus: przemiły neurotyk opowie o konsekwencjach edypalnego konfliktu z Bogiem Ojcem. Agnieszka Osiecka: upomni się o tożsamość poetki-alkoholiczki, w kraju, gdzie pić wypada wyłącznie poetom. Nie dajcie się zwieść pozorom. Bohaterowie tego wieczoru, nieszczęśliwie zakochani w sobie, w istocie proszą Was o miłość. A każde szyderstwo podszyte jest szczerym uwielbieniem. Na granicy dobrego smaku.

 

323 Premiera: 14 lutego 2014 roku
50. sezon artystyczny Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu

http://www.facebook.com/standupteatralny

* STÓJ, BO STRZELAM! to cykl kameralnych spektakli jednego aktora,

wpisujących się w tradycję kabaretowego nurtu stand-up comedy, czyli satyrycznych monologów wygłaszanych przez aktora wprost do widowni, w kontekście społecznym, politycznym, obyczajowym. Głównym celem realizatorów nurtu stand-up jest bezkompromisowy i nie zawsze politycznie poprawny dialog z publicznością, dotykający tematów wykluczonych z głównego dyskursu debaty publicznej lub z roĹźnych powodów – niepopularnych. Do współpracy zaprosiliśmy młodych dramaturgów, których autorskie teksty zbroją wałbrzyskich aktorów w starciu z „zakazanym”. Broń języka zostaje odbezpieczona.

Ostatnio skomentowane:


    Fatal error: Call to undefined function bwp_get_recent_comments() in /home/users/teatr/public_html/wp-content/themes/teatr/niu-sidebar.php on line 142